Në Rumani vdes futbollisti në fushë (Video)

Në ndeshjen ndërmjet Dinamos së Bukureshtit dhe Vitorulit, ka ndërruar jetë futbollisti Patrick Ekeng.

Ai e pësoi një atak kardiak në minutën e 70-të, për të ndërruar më pas jetë, shkruan “Marca”.

Ekeng ishte me prejardhje nga Kameruni, ndërsa kishte vetëm 26 vjet.

Në vitet e fundit është shtuar numri i vdekjeve në fushë.

Temat
BotëSport

Të afërta