Mësoni se kush ishte një nga këngëtarët më të kërkuar të vitit

Të zhvillohesh në muzikë është një gjë shumë e vështirë.

Në momentin kur vendos të publikosh ndonjë projekt muzikor gjithmonë duhet ditur se ndoshta edhe do të dështoj.
Por një këngëtarë që nuk ka shumë kohë në muzikë por për një kohë është bërë këngëtari më i kërkuar i vitit që kaloj është “The Weeknd”.

Ai që nga publikimi i këngës së parë ka arritur që të kërkohet dhe të klikohet shumë.

Ai më pas ka publikuar këngë të shumta të cilat krijoheshin secila më mirë se tjetra.

The Weeknd, ka arritur që të performojë në eventet më të mëdha në botë.E ai në shumë performanca të tij shihet pranë të dashurës modeles Bella Hadid, një nga më të njohurat e momentit.

Një këngë e tij ka deri në 800 milionë klikime në kanalin “Youtube”, e kjo arritje është po thuajse në çdo këngë që ai publikon.

Ai gjithashtu, ka realizuar versionin e tij të këngës “Drunk In Love” nga Beyonce dhe Jay Z, e që ka rezultuar ndër më të dëgjuarat.

The Weeknd, është një këgëtarë i rrall që ka arritur që të bëhet kaq i dëgjuar dhe kaq i kërkuar për kaq pak kohë pasi bota e muzikës në botë është shumë kërkuese dhe mjaft konkurrente.

Ndër këngët e tij më të klikuara janë “The Hills, Often, I can’t feel my face,In the night,Wicked Games,Kin gof the fall”, dhe shumë të tjera. Performanca e fundit e tij ishte përkrah reperit shumë të njohur “NAS”./Indeksonline/

720x405-GettyImages-512937132

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=yzTuBuRdAyA&w=560&h=315]

Temat
Showbiz

Të afërta