Mogherini viziton sot Kosovën

së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, qëndron sot në Prishtinë.

Mogherini pritet të flasë në një seancë solemne të Kuvendit të Kosovës.

Vizita e saj vjen një ditë pasi Komisioni Evropian i ka propozuar Këshillit të Bashkimit Evropian dhe Parlamentit Evropian heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës.

Temat
LajmeVend

Të afërta