”Revolucioni Laraman” në Kriva Pallankë (Foto)

Ashtu siç u paralajmërua më herët, bujqit e rajonit të Kriva Pallankës dhe Obleshevës, iu bashkangjitën ”Revolucionit Laraman”, duke protestuar me bllokimin e rrugëve në Kriva Pallankë, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Bujqit i kanë mbështetur kërkesat e protestuesve, pra tërheqja e vendimit të kryetarit Gjorge Ivanov për faljen e politikanëve të falur të cilët janë nën hetime, si edhe shtyrjen e zgjedhjeve të 5 qershorit.K1

K2

Temat
LajmeRajon

Të afërta