Ja si duket Skoda Polar 2019-të (FOTO LAJM)

Kompania Skoda po punon që nga viti 2019 të sjellë për të gjithë përdoruesit dhe adhuruesit e tij modelin më të ri të makinës SUV-in e vogël Polar(i cili është i gjatë rreth 4 metra), si rival i Nissan Juke, Peugeot 2008 dhe Renault Captur.

Ky është njëri nga modelet me të cilat kjo kompania planifikon që shitjen globale ta rrisë në 1.5 milion vetura në vit. Pritet qëkompania Skonda përveçmodelit të ri Yeti dhe SUV-it të madh Kodiak dhe modelit të lartpërmendur Polar, do të sjellë edhe SUV-in e tretë në gamën e saj.

Nuk përmendet nëse Skoda Polar do të ketë motorët VW me tre cilindra, apo sistemin e tërheqjes në të gjitha rrotat (4×4) ose edhe marshin DSG.

Skoda

Temat
Teknologji

Të afërta