Përforcohet City

Manchester City ka arritur marrëveshje për Aymeric Laporte.

Skuadra angleze ka siguruar shërbimet e mbrojtësit francez të Athletic Bilbaos, Aymeric Laportte, Shkruan ETB.

Laporte do të jetë transferimi i parë i trajnerit Pep Guardiola dhe do t’i kushtojë Cityt 50 milionë euro, pasi kaq është edhe klauzola e tij e lirimit.

Në listën e Cityt po ashtu është edhe mbrojtësi i Evertonit, John Stones.

Temat
BotëSport

Të afërta