LAMM: Kujdes rrugëve në të gjithë Maqedoninë

Lidhja Auto Moto e Maqedonisë ka sugjeruar qytetarët e Maqedonisë që të kenë kujdes përderisa janë duke vozitur nëpër rrugët të rrënshqitshme, njofton Telegrafi.

Në përgjithësi, rrugët e Maqedonisë janë të lagura nga shiu që ende bie nga dje. Nga LAMM thonë se në disa akse rrugore ka edhe rrëshqitje të dheut nga anët e rrugëve.

Ka disa akse rrugore që për shkak të ndërtimeve dhe renovimeve, nuk janë të kalueshme dhe sugjerohen drejtime tjera./Telegrafi/

Temat
LajmeRajon

Të afërta