Thaçi: Kufijtë europianë gjithmonë të hapur për fëmijët tanë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ditët në vijim Kosova do të marr rekomandimin për liberalizimin e vizave.

“Liberalizimi i vizave është një e arritur e vonuar, por vonesa nuk e zvogëlon atë, sepse për shtetin dhe qytetarët e Kosovës përbën një të arritur historike”, ka thënë ai.

Postimi i plotë i presidentit Thaçi në Facebook:

thaci fb

 

 

Temat
LajmeVend

Të afërta