Stefan: Ftoj që populli jonë ortodoks të unifikohet

 

Në prag të pashkëve kreu i kishës ortodokse në Maqedoni ka apeluar që populli maqedonas të bashkohet edhe pse vendi është në krizë të thellë politike dhe ka ndasi të mëdha politike, njofton Telegrafi Maqedoni.

”Në këtë ditë të bekuar për ortodoksët, ju bë thirrje besimtarëve të shprehin dashurinë dhe të përafrojnë qëndrimet e tyre me vëllezërit ortodoks. Nuk ka ditë më të mirë se pashkët për bashkim në mes popullit tonë.”

Përndryshe, për besimtarët ortodoks sot është e premtja e madhe.

Temat
LajmeRajon

Të afërta