“Patriotizmi me bateri” i Shpend Ahmetit: E heq flamurin kombëtar në takim me Listën Serbe! (Foto)

Lëvizja Vetëvendosje dhe Kryetari i Prishtinës vazhdimisht thirren në mbrojtjen e dinjitet kombëtar. Por ata nuk hezitojnë si gjithë të tjerët të bëjnë “kompromise” me Listën Serbe te cilën e quajnë dorë e zgjatur e Vuçiqit.

Por, në anën tjetër kur vetë përballën me përfaqësuesit e Listës Serbe ata veprojnë njëjtë si gjithë të tjerët, shkruan ORAinfo.

Kjo ka ndodh sot kur kryetari Shpend Ahmeti takoi kryetarin e Listës Serbe, Slavko Simiq.

Në këtë takim Ahmeti ka hequr flamurin kombëtar, përderisa në takimet tjera atë e mbanë mbi tavolinë, siç shihet edhe në foto.

shpendi flamuri

Temat
LajmeVend

Të afërta