David Silva kaq javë do të mungojë

Manchester City ka marrë lajme të këqija sa i përket lëndimit të mesfushorit spanjoll, David Silva.

Silva pësoi lëndim në muskul në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, ndërsa ai do të jetë jashtë fushave të blerta deri në tre javë.

”Silva ka një lëndim të vogël muskular dhe ai nuk do të jetë i gatshëm këtë javë”.

 “Atij i nevojiten tre javë për t’u rikuperuar”, u shpreh Pellegrini.
Temat
BotëSport

Të afërta