Aktori i njohur turk te “Sulejmani i Madhërishëm” me prejardhje shqiptare?

Aktori i mirënjohur turk Halit Egenç, ka treguar që ka prejardhje shqiptare. E meqënëse rrënjët i ka në Shqipëri, ai ka përfituar për të kaluar pak kohë me familjen e tij të shtrenjtë në një vend që i kujton atij të parët.
Ai ka kaluar pak kohë me familjen në lagjen “Arnavutkoy”, që në shqip do të thotë “Fshat shqiptar”.

Mos vallë është një koicidencë apo ai e ka menduar këtë zgjedhje? Nga mediat e huaja ai mësohet se këtë fundjavë ka qenë në një pjesë shqiptare, por në Turqi, shkruan Albeu.

Halit Egenç, së bashku me bashkëshorten e tij, Berguzar Korel, dhe me djalin, janë fotografuar duke drekuar në “Arnavutkoy”.

Temat
Showbiz

Të afërta