Dërgohen në Gjykatë të arrestuarit nga aksioni i EULEX (Foto)

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës kanë nisur të dërgohen të arrestuarit e aksionit të sotëm të realizuar nga EULEX-i në bashkëpunim me Policinë e Kosovës.

Aksioni i sotëm ishte bërë për kërkimin e personave të dyshuar për krim të organizuar, korrupsion dhe shpëlarje parash, njofton Klan Kosova.

Në këtë aksion të policisë është kërkuar edhe deputeti Azem Syla, por ai nuk është gjetur nga policia, pasi dyshohet se nuk ndodhet në Kosovë.

Temat
LajmeVend

Të afërta