Shakira shqiptare (Video)

Eleni është këngëtare nga Shqipëria, por që jeton dhe vepron në Greqi, e cila sapo ka lansuar këngën e re.

Kënga është në gjuhën greke dhe ka një klip shumë interesant.

Ajo është lindur në Fier por që nga mosha 1 vjeçare jeton në Athinë. Karrierën e saj si këngëtare e kanë përcjellur disa probleme pasi që vetëm para 1 viti e ka pranuar origjinën e saj ,pasi gjatë gjithë jetës është ndeshur me injorime që e kanë diskriminuar vetëm pse është shqiptare.

E kur e zbuloi se nga vjen, deklarata e saj bëri ‘boom’ në Greqi dhe edhe pse ka bërë një deklarim të tillë, Elen vazhdon të jetë një nga këngëtaret me të pëlqyera atje. Madje atje ajo krahasohet me këngëtaren me famë botërore, Shakira.

 

Temat
Showbiz

Të afërta