Chelsea-City: Formacionet zyrtare

Derbi i javë në Ligën Premier është ai në mes të Chelsea-s dhe Manchester City-t.

Për të dy skuadrat qëllimi i vetëm është fitorja, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare.

Formacioni i Chelsea-s: Courtois; Azpilicueta, Cahill, Ivanovic (c), Baba Rahman; Mikel, Fabregas; Willian, Loftus-Cheek, Pedro; Diego Costa

 Formacioni i City-t: Zabaleta, Mangala, Otamendi, Kolarov, Fernandinho, Toure (c), Navas, De Bruyne, Nasri, Aguero. /Telegrafi/
Temat
BotëSport

Të afërta