Hidhni vetëm disa pika të këtij locioni në fytyrën tuaj, dhe do t’ju bëjë të dukeni 10 vjet më të rinj!

Sot në këtë post unë do të ndaj me ju një trajtim natyral që mund t’i fshehë të gjitha shenjat e plakjes rrudhat, njollat e errëta / kafe nga...

Sot në këtë post unë do të ndaj me ju një trajtim natyral që mund t’i fshehë të gjitha shenjat e plakjes rrudhat, njollat e errëta / kafe nga fytyra juaj si me magji.

Më besoni brenda pak ditësh do të vini re se të gjitha shenjat e plakjes po fshihen dhe lëkura juaj po duket e persosur dhe shume e ndritshme.

Përbërësit qe ju nevojiten:

¼ filxhan vaj bajame

2 lugë vaj kokosi

2 lugë çaji dyll blete

½ lugë çaji vaji vitamine E

1 lugë gjelle gjalpë shea

Vajra esenciale sipas deshires

Vendosni të gjithë përbërësit në një kavanoz xhami.

Vendosni një tenxhere të mbushur me ujë per te ziere.

Vendoseni kavanozin, pa kapakun e tij, në tenxhere, dhe lereni te qendroje atje derisa përbërësit të jenë shkrirë.

Perziejini herë pas here. Pasi përzierja të jetë shkrirë dhe të gjitha janë të kombinuara në mënyrë të barabartë, derdheni në një kavanoz qelqi të vogël.

Lereni te qendroje në temperaturën e dhomes derisa kremi te ngurtesohet, mbylleni me kapakun prej xhami dhe ruajeni në një vend të freskët.

Aplikojeni ne mengjes dhe ne darke pas larjes.

Temat
Shëndet

Të afërta