Mimoza Kusari: Nuk do të kandidoj më për kryetare të Gjakovës (Video)

E ftuar këtë javë në Përrallë me Tupan, ishte ish-kryetarja e Gjakovës, tashmë deputete, Mimoza Kusari Lila. Mimoza njihet si njëra nga politikanet më të suksesshme në Kosovë. Ajo...

E ftuar këtë javë në Përrallë me Tupan, ishte ish-kryetarja e Gjakovës, tashmë deputete, Mimoza Kusari Lila.

Mimoza njihet si njëra nga politikanet më të suksesshme në Kosovë.

Ajo dikur ishte Ministre e Tregtisë dhe Industrisë, me pas u zgjodh si kryetarja e parë grua në Gjakovë.

Pas humbjes në zgjedhjet e fundit nga Ardian Gjini, Kusari-Lila tha se nuk do të kandidonte më për të parën e Gjakovës.

Për më shumë ndiqni intervistën:

Temat
EmisionetLajmePërrallë me TupanVend

Të afërta