Largoni frymën e keqe për 5 min dhe shkatërroni të gjitha bakteret në gojën tuaj me përbërës krejtësisht natyral!

Fryma e keqe është një çështje shumë e zakonshme që ndodh me miliona njerëz në mbarë botën. Ekzistojnë dy faktorë që mund të ndikojnë ne frymëmarrjen e keqe: një...

Fryma e keqe është një çështje shumë e zakonshme që ndodh me miliona njerëz në mbarë botën. Ekzistojnë dy faktorë që mund të ndikojnë ne frymëmarrjen e keqe: një shkak i brendshëm ose një higjienë e keqe orale.
Furça është numri një i kujdesit oral dhe higjienës, por nuk është e vetmja.
Përveç kësaj, ka disa produkte të tjera që ju mund të përdorni për të përmirësuar shëndetin oral, si gargarë, pastrimi i dhembeve me fije dhe menyra te tjera natyrale.
Mjetet natyrore mund të funksionojnë më mirë për ju dhe për të përmirësuar shëndetin oral pa kimikate të dëmshme dhe efekte anësore të këqija.

Këtu është një ilaç shumë efektiv natyror që premton rezultate të mëdha. Është shumë e thjeshtë për t’u bërë dhe përbërësit janë krejtësisht të natyrshëm.

Përbërësit:
1 gotë uji
2 limona
1 lugë çaji mjaltë / sode buke
½ lugë çaji kanelle

Përziejeni fillimisht mjaltin dhe aromën e kanellës dhe pastaj vendosini në një gotë ,shtoni lëngun e limonit të shtrydhur dhe mbulojeni të gjithë atë me ujë të ngrohtë.
Tundeni enën për të marrë një lëng homogjen dhe përdoreni atë duke bere gargare një ose dy herë në ditë për të hequr të gjitha bakteret nga goja dhe për të përmirësuar frymën në mëngjes.

Disa keshilla te tjera:
Përtypni majdanoz pasi përmban klorofil që ndihmon të neutralizojë frymën e keqe.
Holloni uthull molle në një gotë me ujë dhe beni gargarë.

Temat
Shëndet

Të afërta