10 arsyet përse u japim xhelatinë njerëzve të sëmurë

Përfitimet e xhelatinës 1. Xhelatinë përmban sasi të mëdha të proteinave dhe është një mënyrë e shkëlqyer për të shtuar më shumë proteina në dietën tuaj të përditshme. Në...

Përfitimet e xhelatinës
1. Xhelatinë përmban sasi të mëdha të proteinave dhe është një mënyrë e shkëlqyer për të shtuar më shumë proteina në dietën tuaj të përditshme. Në të vërtetë, një lugë gjelle xhelatine siguron deri në 6 gram proteina.
2. Xhelatina i bashkëngjitet ujit dhe lejon që ushqimi të lëvizë shumë lehtë përmes sistemit të tretjes, gjë që përmirëson tretjen.
3. Xhelatina në dietën tuaj të përditshme mund të ndihmojë në shërimin e sëmundjeve të stomakut dhe të traktit të tretjes. Gjithashtu shëron intolerancën e ushqimit dhe alergji të caktuara.
4. Për shkak të përmbajtjes së aminoacideve, xhelatina promovon shëndetin e kockave dhe nyjeve.
5. Xhelatina stimulon eliminimin e toksinave nga trupi si glicina, një amino acid që gjendet në xhelatinë, ndihmon që mëlçia të largojë toksinat nga sistemi.
6. Gelatina përmban keratin, një proteinë e fortë e cila gjendet natyrshëm në flokë, thonjtë, dhëmbët dhe lëkurën. Prandaj, xhelatina promovon flokët, thonjtë dhe shëndetin e dhëmbëve.
7. Xhelatina përmirëson elasticitetin e lëkurës tuaj pasi ajo është e përbërë nga kolagjeni. Konsumi i rregullt i xhelatinës ju ndihmon të dukeni shumë më të shëndetshëm dhe më të rinj se çdo krem i fytyrës së kolagjenit.
8. Xhelatina promovon shërimin e përshpejtuar të plagës si glicinë, aminoacidi i lartpërmendur, vepron si agjent i fuqishëm anti-inflamator.
9. Sipas një studimi të kohëve të fundit, konsumi i xhelatinës ndihmon njerëzit të flenë më mirë. Njerëzit që morën pjesë në studim kanë më shumë funksione njohëse dhe më pak përgjumje ditore.
10. E fundit por jo më pak e rëndësishme, xhelatina promovon humbje të shëndetshme në peshë. Sipas ekspertëve, ajo rrit metabolizmin dhe stimulon prodhimin e hormonit të rritjes njerëzore.

Receta e përgatitjes së xhelatinës:
1 filxhan çaji jeshil
Mjaltë
3 lugë gjelle xhelatinë
1 filxhan lëng portokalli
1 filxhan lëng rrushi ose luleshtrydhe të freskëta
Udhëzime: bëni çaj jeshil dhe shtoni mjaltë sipas preferencace, pastaj përzieni me xhelatinën, hiqeni nga nxehtësia dhe lejo që të ftohet. Shtoni lëng portokalli dhe rrushi. Transferoni përzierjen në një enë dhe mbajeni frigoriferin për të paktën 3 orë.

Temat
Shëndet

Të afërta