Vritet ish-presidenti i Jemenit

Ish-presidenti i Jemenit, Ali Abdullah Saleh, është vrarë në qytetin Sana, njoftoi Kongresi i Përgjithshëm Popullor në të cilin ai ishte lider. Lajmi është bërë i ditur nga mediat...

Ish-presidenti i Jemenit, Ali Abdullah Saleh, është vrarë në qytetin Sana, njoftoi Kongresi i Përgjithshëm Popullor në të cilin ai ishte lider.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat vendore. Deri më tani nuk kanë dal detaje të ngjarjes, dhe as arsyet e vrasjes.

Temat
BotëLajme

Të afërta