10 mënyra për të patur qerpikë më të gjatë

Ka pasur disa tendenca të bukurisë gjatë viteve, por një gjë nuk ka ndryshuar dëshira për qerpikë të gjatë dhe të volitshëm. Para se të shkoni në sallon për...

Ka pasur disa tendenca të bukurisë gjatë viteve, por një gjë nuk ka ndryshuar dëshira për qerpikë të gjatë dhe të volitshëm. Para se të shkoni në sallon për të pasur qerpikë të ngjitura në qepallat tuaja një nga një, provoni këto këshilla..

1.Hani ushqimet e duhura
Kjo tingëllon e çmendur, por ajo që hani mund të ketë ndikim në rritjen e flokëve (përfshirë rritjen e qepallit). Provoni të hani më shumë proteina dhe ushqime të pasura me biotin.

2. Shmangni rimelin për një ose dy ditë
E di që është e vështirë, veçanërisht nëse nuk largoheni kurrë nga shtëpia pa rimelin, por duke bërë një pushim mund të bëni mrekulli.

3. Hiqni rimelin shumë butësisht
Përdorni pak sapun bebash si një pastrues të butë kozmetikë.

4. Përdorni një serum qerpiku
Serumet e qerpikëve me të vërtetë funksionojnë në qoftë se përdorni të duhurin, si psh. Babe Lash. Është një produkt i mrekullueshëm, dhe definitivisht ia vlen të provoni.

5. Përdorni vaj kastori
Ai mund të bëjë mrekulli kur bëhet fjalë për qerpikët dhe rritjen e vetullave. Për të aplikuar, merrni një shami të pastër, zhyteni në vaj dhe aplikojeni në qerpikët tuaj para se të shtriheni.

6. Merrni shtesat biotine
Shtesat e biotinës janë një nga metodat më efektive të rritjes së flokëve që kam përdorur ndonjëherë. Sa herë që marr biotinë, flokët, qerpikët, lëkura dhe thonjtë janë në gjendje të mirë. Ata janë super të lira dhe funksionojnë me të vërtetë.

7. Përthyeni qerpikët
Nëse e mbani kthyesin tuaj të pastër dhe dini se si ta përdorni, është një mënyrë e shkëlqyer për të pasur qerpikët që dëshironi. Filloni me bazën për volum më të madh.

8. Mësoni si të aplikoni rimelin
Për të pasur qerpik me volum edhe të përthyer aplikoni rimel ne majat e qerpikëve edhe pastaj nga rrënja t’i mbajtur të përsosur gjatë gjithë ditës.

9. Përdorni pudër për volum
Pasi të keni aplikuar një shtresë rimel, hidhni pak pudër mbi të pastaj vendosni një tjetër shtresë rimeli, kjo do t’ju japë volumin që donit.

10. Përdoreni furçën e duhur
Bëni kërkimin tuaj, pastaj zgjidhni atë që do të funksionojë më mirë për ju.

Temat
Shëndet

Të afërta