Numërohen mbi 80 për qind e votave, kjo është diferenca mes Ahmetit dhe Abrashit

Janë numëruar 87.71 për qind e votave të KQZ-së dhe Shpend Ahmeti nga Vetëvendosje vazhdon të prijë me 43.87 për qind, duke lënë pas Arban Abrashin nga Lidhja Demokratike...

Janë numëruar 87.71 për qind e votave të KQZ-së dhe Shpend Ahmeti nga Vetëvendosje vazhdon të prijë me 43.87 për qind, duke lënë pas Arban Abrashin nga Lidhja Demokratike e Kosovës me 36.33 për qind

Më pas vijon Selim Pacolli nga Aleanca Kosova e Re me 9.27 për qind, pastaj vije Lirak Çelaj nga Partia Demokratike e Kosovës me 5.93 për qind të votave.

Temat
LajmeVend

Të afërta