Kryeprokurori: Granatë dore dhe eksploziv në autobusin që erdhi nga Serbia

Policia kufitare në Jarinje ka ndaluar një autobus në të cilin janë gjetur eksplozivë dhe disa granata dore. Autobusi ka qenë duke hyrë nga Serbia në Kosovë. Ndërkohë që...

Policia kufitare në Jarinje ka ndaluar një autobus në të cilin janë gjetur eksplozivë dhe disa granata dore. Autobusi ka qenë duke hyrë nga Serbia në Kosovë. Ndërkohë që sipas kryeprokurorit në Prokurorinë Themelore të Mitrovicës, Shyqri Syla, për momentin lidhur me këtë rast janë ndaluar tre persona.

Syla thotë për Gazetën Express, se janë duke i pritur ekipet e çminimit.

“Në bazë të informacioneve të para që i kemi, është ndaluar një kamion i cili dyshohet për bartjen e një sasie të eksplozivëve dhe të një granate të dorës. Jemi në pritje të ekipeve të çminimit. Për momentin mund të ju them se janë ndaluar tre persona”, tha kryeprokurori Syla për Express.

Në autobus kanë qenë 57 persona

Temat
LajmeRajon

Të afërta