Tahiri lëshon BOMBEN dhe ikën: Nuk jam unë Saimiri i përgjimeve

Duke lexuar një pjesë të përgjimeve në dosjen italiane të Habilajve, ish-ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri ka bërë një deklaratë të fortë duke thënë se nuk është...

Duke lexuar një pjesë të përgjimeve në dosjen italiane të Habilajve, ish-ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri ka bërë një deklaratë të fortë duke thënë se nuk është ai personin që përmendet në bisedat e vëna në përgjim mes anëtarëve të bandës së trafikut ndërkombëtar të drogës nga Shqipëria në Itali.

Tahiri lexoi një përgjim ku Moisi Habilaj flet për një Saimir që do transportojë 50 thasë me kanabis me kamionin e tij.

Pas kësaj deklarate ai është larguar nga mbledhja e Këshillit të madnateve e mbledhur për t’i vendosur heqjen e imunitetit të deputetit.

Këshilli i Mandateve ka marrë 10 minuta pushim për tu rikthyer në vijim të mbledhjes pa praninë e mediave. /Gazeta Express

Temat
LajmeRajon

Të afërta