Burri dhunon keq të miturin në Tiranë, britmat e tij të thyejnë zemrën

Një rast dhune ndaj fëmijëve është shënuar mesditën e sotme në Tiranë, ku një mesoburrë është parë të ushtrojë dhunë verbale dhe fizike ndaj një fëmije që nuk dihet...

Një rast dhune ndaj fëmijëve është shënuar mesditën e sotme në Tiranë, ku një mesoburrë është parë të ushtrojë dhunë verbale dhe fizike ndaj një fëmije që nuk dihet nëse është i ati i tij.

Qytetari që ka filmuar skenën ka shkruar për JOQ.al:

Përshëndetje JOQ! Dëgjova një fëmijë duke bërtitur dhe pashë që po dhunohej, më falni por do e quaj kafshë atë që rreh në të tillë mënyrë një fëmijë. Bërtiste më të madhe dhe i thoshte që që do të vras ty dhe një fëmijë tjetër që me sa duket ishte shoku i tij. Jemi tek Fusha e Aviacionit pranë pallateve të reja 12-katëshe.”

Përse një prind mund të veprojë kështu ndaj fëmijës së tij? Nuk mund të ketë diçka që justifikon të tillë dhunë. Por, fakteqësisht argumenti i dhunës prevalon mbi arsyetimin e shëndoshë në shoqërinë tonë.

Më tej qytetari trego për JOQ.al se nuk e ka kuptuar dot përse po dhunohej ky fëmijë dhe thotë:

U mundova por nuk e kuptova dot. Po nga kërcënimet që bënte nuk mu duk se ishte babai i fëmijës ose vetëm një baba KAFSHË mund t’i thoshte ato fjale si p.sh. “do t’vras, do t’mbys!”

Shiko pamjet me poshte.

Temat
LajmeRajon

Të afërta