Ronaldo shet Topin e Artë, ja çka bën me paratë e fituara

Cristiano Ronaldo ka treguar edhe një herë tjetër se është një person i madh dhe i gatshëm t’i ndihmojë të tjerët Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë, Cristiano Roanldo...

Cristiano Ronaldo ka treguar edhe një herë tjetër se është një person i madh dhe i gatshëm t’i ndihmojë të tjerët

Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë, Cristiano Roanldo ka shitur njërin nga katër Topat e Artë, për të dhuruar paratë për bamirësi.

Kopja e trofeut të tij të Topit të Artë, e fituar në ceremoninë e Londrës në vitin 2013 është nxjerrë në ankand dhe është blerë nga manjati izraelit Idan Ofer për shifrën e 600 mijë eurove.

Fondet kanë shkuar për organizatën britanike të bamirësisë “Make A Wish” e orientuar për fëmijët që vuajnë nga sëmundje të rënda ose që janë në stadin final të saj dhe që ka si qëllim të bëjë reale edhe dëshirat më të çmenduara nga mendja plot fantazi e një fëmije. /Express/

Temat
BotëSport

Të afërta