E PABESUESHME/ ”Pas grushtave të Zekës dhe Krasniqit, alltiat”!

Pas incidentit ndërmjet deptuetëve Frashër Krasniqi nga VV dhe Milaim Zekës nga NISMA në një emison të Klan Kosovës, ka reaguar publicisti Adriatik Kelmendi, duke shprehur pakënaqësi ndaj veprimit...

Pas incidentit ndërmjet deptuetëve Frashër Krasniqi nga VV dhe Milaim Zekës nga NISMA në një emison të Klan Kosovës, ka reaguar publicisti Adriatik Kelmendi, duke shprehur pakënaqësi ndaj veprimit të dy deputetëve.

Kelmendi duke ironizuar me dy deputetët, ka thënë se politika kosovare është “drejt përparimit”.“S’ka, politika kosovare drejt përparimit:

“S’ka, politika kosovare drejt përparimit:
Së pari degjenerojnë idetë
Pastaj bastardhohet gjuha
Pas këtyre grushtat bëhen argument
E në fund?! Alltiat?!
Dhe duartrokitjet e qytetarëve-spektatorë-robotë!
#marre”-ka shkruar ai në një publikim në rrjetin shoqëror Facebook.

Temat
LajmeOpinioneVend

Të afërta