Katër herë nga katër gola, Messi ‘mbret’ i ‘mbretërve’ në La Liga

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, ka thyer shumë rekorde në karrierë dhe nuk ka e ndërmend të ndalet. Ai ka shënuar në këtë fillim sezonin nëntë gola në La...

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, ka thyer shumë rekorde në karrierë dhe nuk ka e ndërmend të ndalet.

Ai ka shënuar në këtë fillim sezonin nëntë gola në La Liga.

Në ndeshjen e fundit ndaj Eibar ai shënoi katër herë në fitoren 6-1.

Kjo është hera e katërt që shënon katër gola në tre sezone.

Hera e fundit ishte në sezonin 2012-13 kundër Osasunas, ku e arriti kuotën e 50 golave.

Dy herë nga katër gola i ka shënuar kundër Espanyolit dhe një herë kundër Valencia.

Ai katër gola i ka shënuar edhe në Ligën e Kampionëve kundër Arsenalit në sezonin 2009-10 dhe kundër Bayer Leverkusenit në sezonin 2011-12.

Ai ën atë sezon në përgjithësi ka shënuar 73 gola.

Temat
BotëSport

Të afërta