Majlinda Kelmendi fiton Topin e Artë për arritjet kulmore në xhudo (Foto)

Majlinda Kelmendi sapo është shpallur xhudistja më e mirë në botë për ciklin olimpik 2012-2016, në galambrëmjen e mbajtur sonte në Hungari, ku u zgjodhën femra dhe mashkulli më...

Majlinda Kelmendi sapo është shpallur xhudistja më e mirë në botë për ciklin olimpik 2012-2016, në galambrëmjen e mbajtur sonte në Hungari, ku u zgjodhën femra dhe mashkulli më i mirë në botë për këtë katërvjeçar.

Majlinda është dy herë kampione botërore, dy herë evropiane dhe kampione olimpike.

Ajo pranoi çmimin nê një ceremoni impozante.

Xhudistja u shfaq e buzëqeshur dhe e veshur elegante teksa pranoi çmimin.

Temat
SportVend

Të afërta