Emocionet Ermonela Jaho, nuk do besoni çfarë surprize i kanë bërë në Madrid (Video)

Ajo është një nga sopranot më të talentuara, e cila vijon famën e saj jashtë kufijve. Por duket se surpriza që i është rezervuar këtë herë Ermonela Jahos e...

Ajo është një nga sopranot më të talentuara, e cila vijon famën e saj jashtë kufijve.

Por duket se surpriza që i është rezervuar këtë herë Ermonela Jahos e ka bërë të përlotet. Teksa ajo ishte duke performuar në përfundim të “Madame Butterfly” në Teatro Real nisi të luhej kënga e ditëlindjes dedikuar pikërisht Ermonelës.

Ajo është emocionuar pafund nga kjo surprizë,ndërkohë që publiku ka vijuar të duartrokasë në këmbë.

Soprano e ka publikuar këtë video në rrjete sociale ku ka shkruar “Cdo qenie humane e ndjen kur e duan…. Ju falenderoj nga thellesia e zemres sime Madrid…”, -përfundon Jaho./Gazeta Express/

Temat
Art

Të afërta

 • Bujarija dhe Refugjatët: Kosovarët në Mërgim

  Bujaria dhe Refugjatët: Kosovarët në Ekzil (Brill, Maj 2018) është një vepër historie që studion kontekstet politike dhe sociale që refugjatët Kosovarë i ndeshën kur lëshuan atdheun e tyre...
 • Ilir Shaqiri promovon librin “Adem Jashari”

  Shumë këngë ia kushtoi Adem Jasharit. E për komandantin legjendar, Ilir Shaqiri shkroi edhe libër. Të hënën në akademinë letrare të organizuar nga lidhja e shkrimtarëve ky promovoi poemën...
 • Vdes këngëtari Nijazi Bytyqi

  Muzikës shqiptare iu largua nga kjo botë një këngëtar i njohur. Bëhet fjalë për këngëtarin Nijazi Bytyqi, i cili ndërroi jetë në moshën 72 vjeçare, shkruan lajmi. Bytyqi ishte...
 • Shuhet aktori i njohur shqiptar!

  Ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare si pasojë e një sëmundjeje të rëndë aktori dhe regjisori i njohur shqiptar, Lisenko Malaj. Vitet e fundit ai ka jetuar në Itali....