Formacioni i Barcelonës ndaj PSG, Enriques i mungojnë këta lojtarë (FOTO)

Formacioni i Barcelonës ndaj PSG, Enriques i mungojnë këta lojtarë (FOTO)

Liga e Kampionëve rikthehet këtë javë, dhe Barcelona do të jetë me katër mungesa të mëdha.Barcelona luan këtë të martë në udhëtim te Paris Saint-Germain, në kuadër të fazës me eliminim direkt në Ligën e Kampionëve, dhe Luis Enrique nuk do t’i ketë në dispozicion katër lojtarë, shkruan Gazeta Blic

Enrique nuk do të ketë në dispozicion për këtë takim yjet Aleix Vidal, Rafinha, Javier Mascherano dhe Arda Turan, ku skuadrën e tij e pret një përballje e vështirë në ‘Parc des Princes’.

Përkundër faktit se nga kjo katërshe vetëm Mascherano do të ishte titullar, ky është një lajm i keq për Enriquen, pasi po të kishte çdo futbollist të gatshëm për lojë kjo do t’i jepte opsione në të gjitha repartet.Më poshtë e keni formacionin e mundshëm të Barcelonës për këtë takim, sipas gazetës spanjolle ‘MARCA’, ku blaugranët pritet të startojnë me treshen Messi-Suarez-Neymar. /Gazeta Blic/

Temat
BotëSport

Të afërta