Super-befasi: Ozil lë Arsenalin për një skuadër tjetër angleze?

Mesut Ozil mund të largohet nga Arsenali por jo edhe nga Premierliga. Sipas informacioneve të “The Sun”, tri klube angleze janë në kërkim të mesfushorit turko-gjerman. Pasi që Arsenali...

Mesut Ozil mund të largohet nga Arsenali por jo edhe nga Premierliga.

Sipas informacioneve të “The Sun”, tri klube angleze janë në kërkim të mesfushorit turko-gjerman.

Pasi që Arsenali dështoi t’ia rinovojë kontratën fantazistit, në garë për të janë futur Manchester United, Manchester City dhe Chelsea.

Ozil fiton momentalisht 140 mijë euro në javë, ndërsa kontrata e tij skadon në vitin 2018.

Për të është i interesuar edhe klubi italian, Juventus.

Temat
BotëSport

Të afërta