Shikoni efektet e mrekullueshme në filmat e Hollivudit (Video)

Derisa i keni parë filmat e famshëm të Hollivudit, keni menduar se ku xhirohen këta filma? Jeni frikësuar nga skenat horror apo ju ka tërhequr misteri i fushave, ndërtesave,...

Derisa i keni parë filmat e famshëm të Hollivudit, keni menduar se ku xhirohen këta filma?

Jeni frikësuar nga skenat horror apo ju ka tërhequr misteri i fushave, ndërtesave, fluturimit të njerëzve e makinave apo kafshëve duke folur? Të gjitha këto bëhen në Hollivud.

Skenat përgatiten në mënyrë perfekte, duke bërë të besosh se janë reale, shkruan lajmi.net.

Videoja më poshtë ju jep një anë të këtyre skenave, si realizohet vërtetë një film dhe si del premiera.

Temat
Art

Të afërta

 • Bujarija dhe Refugjatët: Kosovarët në Mërgim

  Bujaria dhe Refugjatët: Kosovarët në Ekzil (Brill, Maj 2018) është një vepër historie që studion kontekstet politike dhe sociale që refugjatët Kosovarë i ndeshën kur lëshuan atdheun e tyre...
 • Ilir Shaqiri promovon librin “Adem Jashari”

  Shumë këngë ia kushtoi Adem Jasharit. E për komandantin legjendar, Ilir Shaqiri shkroi edhe libër. Të hënën në akademinë letrare të organizuar nga lidhja e shkrimtarëve ky promovoi poemën...
 • Vdes këngëtari Nijazi Bytyqi

  Muzikës shqiptare iu largua nga kjo botë një këngëtar i njohur. Bëhet fjalë për këngëtarin Nijazi Bytyqi, i cili ndërroi jetë në moshën 72 vjeçare, shkruan lajmi. Bytyqi ishte...
 • Shuhet aktori i njohur shqiptar!

  Ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare si pasojë e një sëmundjeje të rëndë aktori dhe regjisori i njohur shqiptar, Lisenko Malaj. Vitet e fundit ai ka jetuar në Itali....