Mediat kroate: Mosmarrëveshja për demarkacionin në Kosovë, mund ta çojë Ballkanin në luftë

Portali kroat i lajmeve Dnevnik, të premten ka shkruar se mosmarrëveshja mbi përcaktimin kufirit me Malin e Zi, mund ta çojë Kosovën në buzë të kaosit. Dnevnik shpreh frikën...

Portali kroat i lajmeve Dnevnik, të premten ka shkruar se mosmarrëveshja mbi përcaktimin kufirit me Malin e Zi, mund ta çojë Kosovën në buzë të kaosit.

Dnevnik shpreh frikën se gjatë pesë viteve të ardhshme, për shkak të kësaj mosmarrëveshjeje mund të ndodhë një luftë e re në Ballkan, transmeton Klan Kosova.

Në artikullin e Dnevnik, përshkruhet në detaje situata politike në Kosovë, dhe po ashtu përmenden krizat politike që quan drejt dhunës me gaz lotsjellës në kuvend.

Temat
LajmeVend

Të afërta