Bunjaki i sigurt: Kualifikohemi në Kampionat Evropian

Albert Bunjaki është shumë optimist se do ta kualifikojë Kosovën në “Evropianin 2020”. Për ta arritur këtë, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës kërkon durim dhe premton punë të madhe....
berti

Albert Bunjaki është shumë optimist se do ta kualifikojë Kosovën në “Evropianin 2020”.

Për ta arritur këtë, përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës kërkon durim dhe premton punë të madhe.

“Në kualifikimet për Botëror do të mundohemi të piqemi dhe të bëjmë përvojë. Ndërkohë, të marrim sa më shumë pikë pasi jam i bindur se në fund do të jemi në një pozitë më të mirë në renditjen botërore. E objektiv yni është Evropiani. Jam i sigurt 100 për qind se do të kualifikohemi në ‘Evropianin 2020’”, insiston Bunjaki, i cili thotë se ka parë elemente dhe aspekte shumë pozitive nga ekipi i tij në tri ndeshjet e para, bile më shumë se që priste.

Ai tregon se ka marrë komplimente nga trajneri i Ukrainës, Andriy Shevchenko, pas ndeshjes, i cili i kishte thënë se e keni një skuadër të re, potenciale dhe shumë më të mirë se që kishte menduar legjenda ukrainase, shkruan sot gazeta zëri.

Bunjaki insiston se Kosova ka të ardhme të ndritshme, por që djelmoshat duhet lënë të punojnë në qetësi dhe të evitohen kritikat e ngutshme dhe pa vend.

Temat
SportVend

Të afërta

 • gdb_1477043991-7079152

  De Biasi i përgjigjet Kaçes

  Gianni De Biasi ka folur për “përplasjen” që kishte me Ergys Kaçen para ndeshjes me Spanjën. Gianni de Biasi dhe Ergys Kaçe janë thyer mes vete para përballjes mes...
 • alegri-780x439

  Allegri i frikësohet entuziazmit të Milanit

  Ekipi i Vicenco Montellës është duke kaluar një moment pozitiv, ndërkohë që nga ana tjetër, bardhezinjtë dëshirojnë tre pikët për të konsoliduar pozitat në krye të tabelës së klasifikimit....
 • carrascooooo-780x439

  Carrasco blindohet, në Atletico edhe gjashtë vite

  Atletico Madrid ka bërë një punë fantastike duke blinduar yllin e saj, Yannick Ferreira Carrasco. Sulmuesi këmbëshpejtë është duke kaluar nëpër një formë të mrekullueshme këtë edicion. Belgu ka...
 • feniks-780x439

  Feniksi mëson kundërshtarët

  Kampioni i Kosovës në futsall, Feniksi nga Drenasi, ka mësuar kundërshtarët për fazën Elite të futsallit në garat evropiane. Skuadra nga Drenasi është në grup shumë të fortë, por...