ISIS konfirmon vdekjen e një prej themeluesve të saj

Grupi i Shtetit Islamik ka konfirmuar vdekjen e një prej udhëheqësve të saj më të lartë. Sipas tyre, pjesëtari i ISIS, Abu Mohammed al-Furkan është vrarë muajin e kaluar...

Grupi i Shtetit Islamik ka konfirmuar vdekjen e një prej udhëheqësve të saj më të lartë.

Sipas tyre, pjesëtari i ISIS, Abu Mohammed al-Furkan është vrarë muajin e kaluar pas sulmeve ajrore afër Raqqa në Siri, njofton Klan Kosova.

Abu Mohammed, ishte ministër i informacionit për grupin dhe mbikqyrës, i prodhimeve të videove propagandistike që tregonin ekzekutime.

BBC shkruan sipas raportimeve se ai ishte në mesin e disa anëtarëve të mbetur, themelues i Shtetit Islamik,

Temat
BotëLajme

Të afërta