​Amerikanët bëjnë tifo për Kosovën (Foto)

Ambasada e Amerikës në Prishtinë i ka uruar fat Kosovës dhe Kroacisë sonte. Ambasada e Kroacisë në Prishtinë i ka uruar fat Kombëtares së Kosovës kundër asaj të Kroacisë...
kosovaf_1475769164-3479056

Ambasada e Amerikës në Prishtinë i ka uruar fat Kosovës dhe Kroacisë sonte.

Ambasada e Kroacisë në Prishtinë i ka uruar fat Kombëtares së Kosovës kundër asaj të Kroacisë në kualifikimet për Kupën e Botës ‘Rusia 2018’.

“Është dita e ndeshjes. Fat të dy skuadrave sonte, veçanërisht Kombëtares së Kosovës”, shkruajnë në Facebook.

Temat
SportVend

Të afërta

 • gdb_1477043991-7079152

  De Biasi i përgjigjet Kaçes

  Gianni De Biasi ka folur për “përplasjen” që kishte me Ergys Kaçen para ndeshjes me Spanjën. Gianni de Biasi dhe Ergys Kaçe janë thyer mes vete para përballjes mes...
 • alegri-780x439

  Allegri i frikësohet entuziazmit të Milanit

  Ekipi i Vicenco Montellës është duke kaluar një moment pozitiv, ndërkohë që nga ana tjetër, bardhezinjtë dëshirojnë tre pikët për të konsoliduar pozitat në krye të tabelës së klasifikimit....
 • carrascooooo-780x439

  Carrasco blindohet, në Atletico edhe gjashtë vite

  Atletico Madrid ka bërë një punë fantastike duke blinduar yllin e saj, Yannick Ferreira Carrasco. Sulmuesi këmbëshpejtë është duke kaluar nëpër një formë të mrekullueshme këtë edicion. Belgu ka...
 • feniks-780x439

  Feniksi mëson kundërshtarët

  Kampioni i Kosovës në futsall, Feniksi nga Drenasi, ka mësuar kundërshtarët për fazën Elite të futsallit në garat evropiane. Skuadra nga Drenasi është në grup shumë të fortë, por...